« Ožujak 2024 »

Nagrada za "Tate za pet"
Autor: Ivan Hrabrov, 14. 10. 2020.

U projektu „Tate za pet“ ostvarili smo već tri planirane aktivnosti: „Turnir Čovječe, ne ljuti se“ u prvom razredu, „Tata, vidi dupin“ u trećem razredu i „Moj i tatin melem“ u sedmom razredu. Planiramo  ostvariti svih osam aktivnosti do kraja listopada,  a zatim krećemo u malo natjecanje na razini škole. Sva djeca i njihovi očevi, djedovi, kumovi ili starija braća dobit će zadatak, a prva tri mjesta osvojit će vrlo vrijedne nagrade jer je projekt financijski podržan od naše općine Pašman. Više o zadatku i nagradama će se moći pročitati na školskoj stranici nakon održanih aktivnosti. Znamo da ste znatiželji pa ćemo vam samo reći da se za osvojeno prvo mjesto kući nosi jedan mali leteći predmet koji može fotografirati i snimati iz visina. ;)

Održana aktivnost „MOJ I TATIN MELEM“

U četvrtak, 8. listopada 2020.g., održana je aktivnost za očeve i učenike sedmog razreda u OPG-u Matulić u mjestu Pašman. Prije ulaska u proizvodni pogon svi su stavili maske, rukavice, kape i nazuvke. Izrađivali su Pašmanski melem na način da je svaki učenik sam izvagao ulje, pčelinji vosak i stavio laboratorijsku čašicu na grijanje. Zatim su dodavali eterično ulje lavande, a očevi, djed i kum su napunili teglice kremama. Dok se melem hladio upoznali su se s proizvodnim pogonom te s tim što sve treba sadržavati od opreme. Kada se melem ohladio, svi zajedno su zatvarali teglice i lijepili naljepnice i deklaraciju. Radionica je imala posebno dobar ugođaj zbog domaćina i vlasnika OPG-a Ane i Krsta Matulića. Ovom prilikom im se još jednom zahvaljujemo i kako je i sama  Ana rekla: „Veselimo se drugoj godini! Dođite nam opet!“

Sve napravljeno budnim su okom pratili razrednik sedmog razreda i učitelj informatike Mladen Palić te učiteljica talijanskog jezika Marija Bobić. Na ovoj radionici su sudjelovali naš Jakov i njegov ponosni tata. A zašto ponosni tata? Jer je Jakov izradio logo našeg školskog projekta koji je tiskan na majice koje će dobiti svi učenici u školi. Logo projekta izrađen je pod mentorstvom Lucije Dešković koja je profesorica likovne kulture u našoj školi.

TATA, VIDI DUPIN

Isti dan održana je i aktivnost trećeg razreda koju smo ranije odgodili za taj dan zbog lošeg vremena. Odgađanje se isplatilo jer nam je taj dan vrijeme bilo idealno. Osim predivne vožnje brodom, posjetili smo uzgajalište riba i vidjeli delfine. Video na Facebook stranici škole govori više od tisuću riječi. Ovu aktivnost osmislio je otac učenika trećeg razreda, Ivan Čikarela, koji je vlasnik broda Kanela. Ideja je nastala na prvom roditeljskom sastanku za očeve u veljači tj. na radionici gdje su se očevi mogli svojim prijedlozima uključiti u planiranje projekta. Kako smo zbog epidemioloških mjera izbjegavali pozivati vanjske predavače kako je bilo planirano, iskoristili smo bogato znanje očeva koji su radili na uzgajalištu i bave se ribarstvom pa su nam oni ispričali svašta zanimljivo o životinjama i biljkama koje smo vidjeli te o životu na moru. Kao što i sami učenici kažu; veliko hvala Dujinom tati jer nam je bilo neopisivo lijepo i zabavno.

Pogledajte više o tome kako nam je bilo dobro na Facebook stranici naše škole i OPG-a Matulić te na službenoj stranici projekta LORA.

Službena stranica projekta na kojoj možete vidjeti i projekte drugih županija iz cijele Hrvatske:    http://lora.bioteka.hr/skole/

Facebook stranica OPG-a Matulić na kojoj možete pronaći fotografije s radionice i genijalne proizvode koji se nude u njihovom dućanu i na web stranici OPG-a: https://www.facebook.com/OPGMatulic/

Facebook stranica naše škole na kojoj možete pronaći videa s aktivnosti Tata, vidi dupin i Tatin i moj melem:  https://www.facebook.com/pages/category/Elementary-School/Osnovna-%C5%A1kola-Vladimir-Nazor-Nevi%C4%91ane-100296408355241/