IZLET U SPLIT I SINJ
Autor: Mladen Palić, 10. 6. 2014.

Dana 21. svibnja učenici drugog, trećeg i četvrtog razreda su sa svojim učiteljicama Ivanom Medić, Anamarijom Jerković i Anitom Tudorović bili na  izletu u Sinju i Splitu.

U Sinj smo došli u 10, 30 sati . Prošetali smo starim dijelom grada i razgledali zavjetno svetište i crkvu Gospe sinjske. U crkvi je franjevački samostan u kojem je suvenirnica pa su učenici kupili poklone za svoje ukućane. Nakon crkve smo otišli u Muzej cetinske krajne. Muzejski vodič nas je upoznao sa poviješću cetinske krajne.

Nakon kraćeg odmora smo krenuli prema seoskom gospodarstvu. Pošto smo imali vremena do ručka, djeca su se poigrala na prekrasnoj livadi. Poslije ručka su se natjecali u igri potezanja konopa, skakanju u vrećama, a dečki  (po tri iz svakog razreda) su se  natjecali u dječjoj alki.

Pogotkom su „sridu“ su se proslavili Stipe Jureško (2.r.) i Damjan Božin (4.r.). Pobijedio je Stipe Jureško jer je sakupio najveći broj „punata“. U potezanju konopa pobijedili su učenici trećeg razreda, a u skakanju u vrećama četvrtaši. Bilo je jako zabavno.

Poslije kraćeg odmora smo krenuli prema Splitu gdje smo posjetili i razgledali nogometni stadion Poljud. Oduševljenju nije bilo kraja. Razgledali smo i dvoranu prepunu pehara koje su osvojili nogmetaši Hajduka i upoznali se sa poviješću omiljenog kluba.

U Biograd smo stigli u 19,45 sati. Prošetali smo rivom,  pojeli još po sladoled i krenuli trajektom prema Tkonu u 20,10 sati. U Tkonu su roditelji dočakali svoju djecu koje su sretne, zadovoljne, pune dojmova i umorne odvezli svojim kućama.