Ljubav ili smrt
Autor: Mladen Palić, 8. 12. 2014.

U petak 5. prosinca učenici 5. i 6.r. posjetili su zadarski CineStar gdje su pogledali novi film iz serijala o Koku i izložbu dječjih radova Božić u mom domu u Pomorskoj zbirci Kneževe palače.

Iako su oblaci i kiša ozbiljno zaprijetili našoj pustolovini, na našu veliku radost sve je dobro završilo. Posjetili smo zadarski CineStar i pogledali dugo iščekivani film iz serijala o Koku – Ljubav ili smrt.

O filmu: Glavnom junaku, Ratku Miliću, zvanom Koko, nogomet  je i dalje najvažnija stvar na svijetu, a nadolazeći susret zloglasnih Gusara i Kokove ekipe Zeleni Vrh najvažniji događaj sezone. Zlatko i dalje svaki trenutak provodi čitajući knjige (ovaj put Anu Karenjinu i Patnje mladog Werthera) i prigovara Koku da je nezreo. Da dokaže suprotno, Koko mu priča o svojoj nesretnoj ljubavi prema zagonetnoj djevojci, tajnovitoj i čarobnoj poput junakinja Zlatkovih romana. Kokova nestašna sestra Marica, samozatajna prijateljica Ema i drska Melita imaju svoj bend – Fru Fru. Kokova će ekipa na koncert jednako kao što će i one na njihove nogometne utakmice. Kao i prethodna dva filma (Koko i duhovi i Zagonetni dječak) i ovaj je nastao prema predlošku iznimno popularnog romana za djecu i mlade Ivana Kušana.

Zanima li dečke zaista glazba, a cure nogomet, saznat ćete ako i vi pogledate novi film iz serijala o Koku – Ljubav ili smrt. Mi možemo reći da smo istinski uživali u nogometu kao i u glazbi u filmu.

Djelić atmosfere iz zadarskog CineStara možete pogledati u galeriji slika.

Nakon filma posjetili smo u Pomorskoj zbirci Kneževe palače izložbu dječjih radova Božić u mom domu i potražili radove učenika naše škole koji su sudjelovali u ovom likovno - literarnom natječaju u organizaciji Narodnog muzeja Zadar.

Na izložbi su izložena 143 rada (18 literarnih i 125 likovnih) među kojima su i radovi učenika 6.r. naše škole (Lea Dešpoja, Abel Kuštera, Nina Šandrić i Antonella Tolja). Radove možete pogledati do 18. prosinca svakim danom od 10 do 16 sati.  Izložba je besplatna za sve posjetitelje.

Radove naših učenika i njihovu radost zbog sudjelovanja u ovom natječaju ovjekovječili smo fotoaparatom.

Zahvaljujemo Adriani Ćosić, tajnici škole, što nam je pomogla da naša pustolovina postane stvarnost.