« Ožujak 2024 »

Što se rukom piše, vrijedi više!
Autor: Mladen Palić, 6. 3. 2015.

Na natječaj se mogu prijaviti svi državljani Republike Hrvatske od navršene 7. godine prema kategorijama koje su odredili organizatori natječaja.

Kategorije natjecatelja

Natjecatelji su podijeljeni prema sljedećim kategorijama:

UČENICI OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA:

1. kategorija – učenici prvog razreda (učenici prvog razreda osnovne škole natječajni rad pišu formalnim - tiskanim tipom pisma)

2. kategorija – učenici od drugog do četvrtog razreda

3. kategorija – učenici od petog do osmog razreda

4. kategorija – učenici srednjih škola

OSTALI:

5. kategorija – odrasli – od 18 godina

Prijava natjecatelja za prvi krug natjecanja

Na natječaj se možete prijaviti od dana objavljivanja natječajnog rada zaključno s datumom slanja: 1. travnja 2015.

Kategorije od 1 do 4:

PRIJAVA ZA NATJEČAJ TREBA SADRŽAVATI:

• Ispunjeni obrazac s podacima o učenicima, školi i učitelju/učiteljici koji/koja će prijaviti učenike na natječaj. Možete ga preuzeti ovdje. Natječajni tekst i svoje podatke možete napisati i na list papira iz pisanke.

• Natječajni rad napisan na listu papira koji će sadržavati zadano crtovlje za pojedinu kategoriju i logotip natječaja. Za kategorije 1 i 2 možete ga preuzeti ovdje, a za ostale kategorije ovdje.

Kategorije 5 i 6:

PRIJAVA ZA NATJEČAJ TREBA SADRŽAVATI:

• Ispunjeni obrazac sa svim potrebnim podacima o natjecatelju. Možete ga preuzeti ovdje. Natječajni tekst i svoje podatke možete napisati i na list papira iz pisanke.

• Natječajni rad napisan na posebnom listu papira koji će sadržavati zadano crtovlje za pojedinu kategoriju i logotip natječaja. Možete ga preuzeti ovdje.

NATJEČAJNI RADOVI:

• Natječajni radovi za kategorije 1 do 4 bit će objavljeni na stranici www.vecernji.hr/rukopis od 27. veljače 2015. do 27. ožujka 2015.

• Natječajni radovi za kategoriju 5 bit će objavljeni na stranici www.vecernji.hr/rukopis od 27. veljače 2015. do 27. ožujka 2015. te u tiskanom izdanju Večernjeg lista 27. veljače 2015.

Ocjenjivanje radova:

Peteročlana stručna komisija pregledat će sve radove pristigle u uredništvo Večernjeg lista zaključno s datumom slanja: 1. travnja 2015. U obzir će se uzeti sljedeće:

• rad treba biti napisan rukom u zadanome crtovlju

• rad treba sadržavati zadani tekst u cijelosti

• tekst treba biti ispisan jednim rukopisnim pismom u jednoj boji, pisaljkom po slobodnom izboru

• pogreške u prepisivanju utječu na ocjenu - tolerancija pogreške su tri slovna znaka

Komisija će odabrati po 10 radova iz svake kategorije čiji će autori biti pozvani na finalno natjecanje koje će se održati 23. svibnja u Zagrebu. Imena finalista objavit ćemo 1. svibnja 2015.

Finalno natjecanje:

• Natjecatelji završni tekst pišu prema diktatu u trajanju od 15 minuta.

Komisija će radove pregledati odmah nakon završenog natjecateljskog dijela te proglasiti pobjednika u svakoj kategoriji.

NAGRADNI FOND:

OSNOVNE ŠKOLE:

1. kategorija – stipendija u iznosu od 5000 kn

– pretplata na časopis Radost u školskoj godini 2015./2016., nalivpero, komplet knjiga

2. kategorija – stipendija u iznosu od 5000 kn

3. kategorija – stipendija u iznosu od 7000 kn

– nalivpero, komplet knjiga

SREDNJE ŠKOLE:

4. kategorija – stipendija u iznosu od 10.000 kn

– nalivpero, komplet knjiga

Škole čiji učenici osvoje prva mjesta u svojim kategorijama osvajaju nagrade - knjige za popunjavanje knjižnog fonda u školskoj knjižnici te računalnu opremu.

KATEGORIJA ODRASLI:

- novčana nagrada u iznosu od 5000 kn

- komplet knjiga, mjesečna pretplata na Večernji list, nalivpero

Za sve sudionike finalnog natječaja Večernji list pripremit će utješne pakete svojih ili sponzorskih proizvoda.

Sudjelovanjem u nagradnom natječaju svi sudionici (te njihovi roditelji i staratelji za kategorije u kojima sudjeluju maloljetne osobe) pristaju na objavu fotografija i osobnih podataka u svrhu promocije natječaja.

Više na:

Večernji list -  URL: http://www.vecernji.hr/nagradne-igre/sto-se-rukom-pise-vrijedi-vise-991002