TERENSKA NASTAVA 1. i 2. RAZREDA
Autor: Mladen Palić, 30. 4. 2015.

Dana 22.04.2015. održana je terenska nastava 1. i 2. razreda. Učenici su sa svojim učiteljicama posjetili Tkon.

Krenuli su iz škole u 9:50 sati školskim autobusom. Odmah po izlasku iz autobusa posjetili su ljekarnu gdje su saznali što se sve može kupiti u ljekarni te koliko je važno biti oprezan pri korištenju prepisanog lijeka. Koliko je za zdravlje važna zdrava prehrana podsjetili su se na ribarnici uz mnoštvo raznovrsnih riba od kojih im je pažnju najviše zaokupio veliki ugor.

Sljedeća postaja bila je OŠ "Biograd na Moru"-PŠ Tkon gdje su naši vršnjaci povodom Dana planeta Zemlje plastične boce pretvarali u šarene kasice. Nakon razgledavanja školske zgrade odmorili smo se na dječjem igralištu gdje smo nakon doručka testirali sve sprave za igru. Ponovili smo što jedemo za doručak, ručak i večeru na engleskom jeziku. Naučili smo koliko su nam važni prometni znakovi te kako je važno da ih poštuju vozači i pješaci. Mjestom smo prošetali dalje uz raspjevane prvaše do HP. Ponovili smo kako je za svaku pošiljku važno točno i uredno napisati adresu te zalijepiti marku.

Poštanski ured napustili smo puni dojmova ,a potom smo posjetili TZ Općine Tkon. Turističke radnice upoznale su nas sa svojim poslom i naučile kako je potrebno marljivo raditi da bi otok posjetilo što više turista i da oni što duže ostanu. Posjetile su nas i koliko je važno učiti strane jezike kako bi što bolje razumjeli svoje goste. Zahvaljujemo im na straničnicima koje smo dobili na dar te obećajemo kako ćemo ih dobro iskoristiti. Zasladili smo se uz sladoled i posjet velikoj gusterni za kraj. Kućama smo se vratili obogaćeni slikama svega što smo na terenskoj nastavi vidjeli!

Učiteljice:

Anita Tudorović i Magdalena Penović