IZLET UČENIKA 2., 3., i 4. r u OGULIN i KUTEREVO
Autor: Mladen Palić, 15. 6. 2015.

U utorak 12. svibnja 2015. godine učenici 2., 3., i 4. r. sa svojim su učiteljicama krenuli na jednodnevni izlet u Ogulin-Kuterevo.

Školski autobus dovezao ih je u trajektnu luku Tkon. Učenici su prevezeni u Biograd na Moru trajektom u 07:25. Autobus turističke agencije Terra Travell s vozačem i voditeljicom putovanja čekao nas je na trajektnom pristaništu. Odmah smo krenuli prema ulazu na autocestu A1 u smjeru Zagreba, ali smo ubrzo  stali zbog kvara na autobusu.

Prisilnu stanku od sat vremena iskoristili smo za doručak. Prelaskom u novi autobus krenuli smo za Ogulina. Planina Klek označila je kako smo blizu našeg odredišta u kojeg smo stigli u 12:00. Posjetili smo Izviđački park, Đulin ponor i zputili se u Kuću bajke Ivane Brlić-Mažuranić.

Posjet bajkovitoj kući bio je kratak, ali sladak. Zatim smo autobusom krenuli  u restoran na ručak, a kroz prozorska stakla pratilo nas je umjetno jezero Sabljaci. Ubrzo smo se našli u restoranu gdje nas je čekao ručak i animacija koja je djecu najviše razveselila. Polagali su let na metli i zaslužili vozačke dozvole za specijalno prijevozno sredstvo.

Druženje je završilo predstavom priče Ivane Brlić-Mažuranić u kojoj su glumci bili učenici naše škole i učenici OŠ Buje. Zaputili smo se u Kuterevo-Utočište za mlade medvjede oko 15 sati. Volonterka Anamaria nas je dočekala te nam je ispričala na koji način utočište radi te nam odgovorila na naša mnogobrojna pitanja o medvjedima.

Volonterka s Novog Zelanda za to vrijeme je hranila medvjediće kukuruzom tako da smo imali sreću vidjeti i bebe medvjede. Kupili smo puno suvenira kako bi im i mi na taj način pomogli u brizi za medvjede te se oko 17 sati zaputili kućama. Trajektom  za Tkon u 20:10 stigli smo na naš otok, a školskim autobusom učenici su sretno stigli svojim domovima.

Učiteljice:

Magdalena Penović