TJEDAN NACIONALNIH PARKOVA U ČETVRTOM RAZREDU
Autor: Mladen Palić, 12. 5. 2016.

Učenici četvrtog razreda su pripremili likovni rad za natječaj “Zeleno srce kuca za nas” koje organizira osnovna škola u Starigradu.

Cilj projekta, a ujedno likovno-literarnog natječaja i izložbe je osvijestiti važnost zaštite dragocjenih prirodnih bogatstava i zaštićenih područja, povezati nacionalne parkove naše domovine kako bi zajednički obilježili njihov dan, usmjeriti pozornost na povezanost prirode i čovjeka te likovnim i literarnim radovima dočarati osebujnost bogatog života prirode.

Kako bi se što bolje pripremili, četvrtaši naše škole su osmislili Tjedan nacionalnih parkova i na satovima prirode i društva i likovne kulture detaljno upoznali sve nacionalne parkove naše domovine. Pripremili su plakate, prezentacije, igre, križaljke, kvizove, makete i filmove u parovima i grupama, a onda ih prezentirali svom razredu.

Rezultat Tjedna nacionalnih parkova je bio odlično predznanje za igru koju smo osmislili i poslali na natjecanje. Igra se zove Svaki par-prirode dar, a cilj je pridružiti par pojmova karakterističnih za neki park upravo tom parku. Imena nacionalnih parkova i pojmove smo napisali i naslikali na male drvene pločice s magnetom pa se mogu staviti na školsku ploču preko zemljovida.

Čuvajmo prirodu,

učenici četvrtog razreda i učiteljica Ivana