« Ožujak 2024 »

Cinestar
Autor: Mladen Palić, 16. 3. 2017.

Nakon Koka i duhova, Zagonetnog dječaka i Ljubavi i smrti u kina je stigao novi film iz serijala o dječaku Ratku Miliću zvanom Koko. Bila je to prilika koju učenici 5. i 6.r. nisu smjeli propustiti, zato su se u pratnji nastavnice hrvatskoga jezika Slađane Vranjković i nastavnice talijanskoga jezika Martine Tomasov otisnuli u grad željno iščekujući vidjeti kako je sve počelo, kako je Koko postao detektiv. Dan je bio kao stvoren za napuštanje učionice jer je sunce zasjalo u svom punom sjaju i njegova ih je toplina pratila cijelim putem.

Uzbuna na Zelenom Vrhu prati uzbudljive događaje u životu dobro nam poznatog junaka Kušanovih romana, prije njegova preseljenja u Zagreb. Koko i njegovi prijatelji provode ljetne praznike u igri na obalama jezera uz idilični Zeleni Vrh što iznenada narušava niz misterioznih noćnih pljački i razbojstava. Koko i prijatelji uzimaju stvari u svoje ruke pokušavajući biti detektivi i otkriti počinitelja.

Kako su se proveli, što su vidjeli i je li film ispunio njihova očekivanja, saznat ćete u osvrtu učenica 5. razreda Lare Benić i Ive Stagličić.

Petak je i idemo u kino. Dok čekamo dolazak školskog autobusa, svi smo jako uzbuđeni. Da smo barem već ondje! Čeka nas vožnja busom do Preka pa brodom do Zadra i onda još pješke do kina. S nama je nastavnica talijanskoga jezika Martina Tomasov, a u Preku će nas čekati nastavnica hrvatskoga jezika Slađana Vranjković. Kupili smo karte za brod i hranu, slijedilo je prebrojavanje i ukrcavanje u brod. Vrijeme u brodu kratili smo svatko na svoj način, najviše na mobitelu. Dan je bio pravi proljetni i vrućina nam nije pomagala na putu do kina. Kad smo stigli, kupili smo kokice i colu. Ušli smo u kino dvoranu broj 3. Imali smo vlastitu projekciju tako da smo smjeli sjesti gdje želimo. Stigao je trenutak koji smo svi željno iščekivali. Svjetla su se ugasila i film je mogao početi. Bio je uzbudljiv i pomalo strašan. U jednom smo trenutku počeli vrištati dok su nas nastavnice pokušavale umiriti, ali uzalud. Uzbuđenje je bilo prejako. Vrijeme je brzo prošlo i bili smo tužni što je već kraj filma. Prije odlaska na brod fotkali smo se za uspomenu i opskrbili hranom i pićem za putovanje. Nakon još jednog prebrojavanja ukrcali smo se u brod i krenuli kući. Sad samo treba dočekati iduću godinu i novi odlazak u kino. Svima koji film još nisu pogledati dajemo svoju preporuku, Koko i dečki dobrosu nas zabavili.

Djelić ugođaja s pustolovine petaša i šestaša pogledajte u galeriji fotografija.