Posjet Domu "Sv. Frane"
Autor: Mladen Palić, 21. 12. 2017.

U petak 15. prosinca u povodu božićnih blagdana tradicionalno smo posjetili Dom za odrasle osobe „Sv. Frane“,  Zadar i razveselili štićenike Doma prigodnim programom i poklonima. Svirali smo, plesali i recitirali, a štićenicima smo donijeli i prigodne poklone - čestitke koje su učenici sami izradili, poklone UZ „Boduli“ – maslinovo ulje iz školskog maslinika, oslikane torbe i plodove s otoka koje su pripremili roditelji učenika 5. razreda.

U pratnji ravnateljice Natashe Kraljev i pedagoginje Marte Kožul Blagdanić šest učenica naše škole posjetilo je štićenike Doma kako bi ih u ovo blagdansko vrijeme razveselili i darivali. Učenica 4.r. Anđela Jureško čitala je stihove svoje pjesme o domovini, a učenica 5.r. Ena Dujmović na flauti je svirala prigodne božićne pjesme. Plesnom točkom predstavile su se učenice 5.r. Natali Rudić i Maria Škontra te Jelena Ostojić i Dina Štorić koje su izvele mažoret ples. Susret je protekao u veselom i toplom ozračju uz obećanje da se vidimo i iduće godine.

Dojmove o susretu sa štićenicima pročitajte u osvrtu učenica, a ugođaj pogledajte u galeriji fotografija.

Jako mi se svidjelo druženje s bakama i djedovima u domu i s tetama koje ih čuvaju. Dom je bio jako lijepo uređen božićnim ukrasima. Pjevali su s nama, smijali se, a najviše im se svidjelo kad smo im na kraju čitali svoje božićne čestitke. Bili su jako sretni kad je Ena još jednom odsvirala božićnu pjesmu Radujte se narodi i zapjevali su s njom. Na kraju smo se svi zajedno slikali za uspomenu.

Jelena Ostojić

Kako bismo razveselili štićenike doma, pripremili smo kratak program. Prenijeli smo im veselu božićnu čestitku ispunjenu plesom i pjesmom. Bili su jako veseli, a i mi jer smo im pokazali da mislimo na njih i da nisu sami.

Natali Rudić

U domu nam je bilo jako lijepo i svi smo se zabavili. Pjevali smo, plesali i čitali božićne čestitke koje smo sami izradili i napisali poruke. Nadam se da smo im uljepšali Božić, ali ne samo njima, nego i tetama koje tamo rade.

Dina Štorić