Valentinovo 2018
Autor: Mladen Palić, 8. 3. 2018.

U mjesecu veljači i ove smo godine, slaveći ljubav, brojnim aktivnostima obilježili Dan zaljubljenih – Valentinovo.

Učenici 8.r. na satu hrvatskoga jezika čitali su najljepše ljubavne pjesme u Čitalačkom kutku i interpretirali književna djela s temom ljubavi. Lektira Romeo i Giuliettta odvela ih je u svijet najveće i najtužnije ljubavne priče svih vremena. Potaknuti brojnim književnim djelima nadahnutima ljubavlju okušali su se u zaboravljenoj vještini pisanja pisama. Pisali su ljubavna pisma svome Romeu i Juliji te tražili ljepotu riječi, slikovitost i osjećajnost kao u vremenima prije sms poruka i ubrzanog načina života, a zadatak nije bio nimalo lak.

Osmu godinu zaredom u našoj je školi za sve učenike organizirana LJUBAVNA POŠTA. Svoja pisma i poruke za drage osobe ubacivali su u veliki sandučić u učionici hrvatskoga jezika koji je ove godine  zasjao novim bojama. Na Valentinovo osmašice  Ana Bobić, Mirta Dešpoja, Laura Horvat i Iva Lukačić bile su vrijedni poštari i podijelile željno iščekivane poruke.

Na samom kraju događanja u mjesecu ljubavi šestu godinu zaredom u organizaciji školske knjižnice realiziran je literarni natječaj za (Ne)običnu ljubavnu pjesmu. Od pjesama pristiglih na natječaj knjižničarka i nastavnica hrvatskoga jezika izabrale su pjesme učenika 3.r. Lea Štorića i učenice 6.r. Sare Ribić za najbolje pjesme. Drugo mjesto osvojio je učenik 3.r. Luka Pedišić, a treće mjesto Ane Bašić, također učenica 3.r. Čestitamo pobjednicima i veselimo se novim pjesmama i neobičnim stihovima iduće godine.

Nagrađene pjesme možete pročitati u prilogu, a fotografije s podjele pošte, dodjele priznanja i nagrada možete pogledati OVDJE.

Priloženi dokumenti:
pjesme.docx (14.62 KB)