Millenium stih - poetski maraton „Riječi iznad svega"
Autor: Mladen Palić, 24. 10. 2019.

Učenici naše škole u pratnji ravnateljice Natashe Kraljev i mentorice učenika nastavnice Slađane Vranjković u petak 27. rujna čitanjem stihova svojih pjesama u crkvi sv. Donata predstavljali su našu školu na manifestaciji Millenium stih - poetski maraton „Riječi iznad svega".

Već treću godinu zaredom kraj rujna rezerviran je za sudjelovanje naše škole na manifestaciji Millenium stih - poetski maraton „Riječi iznad svega" koja ima za cilj popularizaciju poetske umjetničke riječi, ali i razvijanje svijesti cjelokupne javnosti o činjenici da je poetska riječ važan dio našeg života.

I ove je godine program održan u crkvi sv. Donata, a našu su školu predstavljali učenici 6. razreda Gabriel Bobić, Filip Lukačić i Duje Stagličić te učenice 7. razreda Jelena Ostojić i Maria Škontra. Svojim su pjesmama donijeli miris mora i okus soli svoga otoka svima okupljenima.

Stihove pjesama možete pročitati u priloženim dokumentima, a njihovi dojmovi slijede:

Na Millenium stihu mi je bilo baš lijepo. Svidio mi se cijeli ugođaj, pjesmice drugih, a najviše mi se svidjela pjesmica o školi na koju su se svi nasmijali.

Jelena

Jako mi se svidjelo na Poetskom maratonu. Bilo je lijepo slušati druge pjesmice i biti s prijateljima. Jako sam se zabavila.

Maria

Meni je na Poetskom maratonu bilo izvrsno. Družio sam se s prijateljima na dolasku, a Donat je bio jako lijep. Uhvatila me trema, ali je sve dobro prošlo. Kući sam se sretno vratio i sve ispričao majci.

Filip

Priloženi dokumenti: