« Ožujak 2024 »

Moj dida je pao s marsa
Autor: Mladen Palić, 14. 11. 2019.

U srijedu 23. listopada 2019. godine učenici 5. i 6. razreda u pratnji nastavnica hrvatskoga jezika Marije Kovačić i Slađane Vranjković te razrednika 6. razreda Mladena Palića posjetili su zadarski CineStar gdje su pogledali hrvatski igrani film Moj dida je pao s Marsa koji je dobio pozitivno stručno mišljenje te preporuku Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Slikovni rezultat za moj dida je pao s marsaSADRŽAJ FILMA:

U jednom trenu život djevojčice Une se sasvim preokrene kada njezinog djeda otmu vanzemaljci. U podrumu kuće slučajno otkrije da je djed i sam vanzemaljac čiji se brod davno srušio, a tu je ostao njegov pilot, mali mrzovoljni robot. Una i robot imaju manje od 24 sata da pronađu i spase djeda.

O FILMU:

Moj dida je pao s Marsa film je za djecu koji je oplemenjen značajnom humanističkom porukom te prožet humorom, ali i koji je zanatski vrlo kvalitetno napravljen. Film ima i snažnu odgojnu ulogu, a svaki film za djecu – osim što treba biti prilagođen spoznajnim, emocionalnim i intelektualnim sposobnostima djece – doista treba i odgajati. Jer film je, parafrazirajući Stjepka Težaka, i odgojno sredstvo. Naime, riječ je o filmu koji sjajno razvija motiv prijateljstva, ali i motiv ljubavi. Temeljna je poruka filma da moramo jedni drugima biti frendovi i nesebično se žrtvovati za voljenu osobu te svojim primjerom dokazati da ljubav doista jest čudo, nepobjedivo čudo koje se ne da matematički objasniti.

Preuzeto s  https://www.blitz-cinestar.hr/moj-dida-je-pao-s-marsa-8027 Dida_s_Marsa_Metodicki_prirucnik.pdf

Kako je prošla izvanučionična nastava, možete pogledati u galeriji fotografija.

Film je bio dobar ali malo strašan.

Tonka

Film je bio zanimljiv sa puno specijalnih efekata.

Duje

Film je bio jako zanimljiv, na putu je bilo zabavno i dobro sam se proveo.

Filip

Bilo mi je lijepo, bio sam sa prijateljima, lijepo sam se zabavljao. Film je bio super samo je bilo puno umiranja.

Jakov

Film je bio super, bio je zabavan ali je kraj bio tužan.

Aldis

Film mi se svidio, najbolji mi je dio kad se pojavluje izvanzemaljac i kad su otkrili da je u tijelu ljudi.

Roko