Božićni koncert
Autor: Mladen Palić, 1. 1. 2020.

U ponedjeljak 23. prosinca blagdansko je ozračje zavladalo i u našoj školi. Glazba u pozadini blagdana uvijek je najljepši poklon, zato su učenici naše škole zajedno sa svojim nastavnicima pripremili Božićni koncert. Mali i veliki, svirači, pjevači i plesači darivali su nas plesom i pjesmom kao još jednim slikovitim dokazom da se u vrijeme  Božića Isus rađa u svakom dobrom i otvorenom srcu. Kroz program su nas vodili učenica 7. razreda Ena Dujmović i učenik 6.r. Duje Stagličić. Na početku božićnog programa ravnatelj Ivan Hrabrov u ime učenika i učitelja naše škole pozdravio je goste.

Prvašići su nam u svojoj plesnoj točki donijeli Novogodišnju pjesmu i pahulje su zalepršale na sve strane.

Uvijek kad su s nama, naši drugaši šire radost, smijeh i veselje. Njihova raspjevana radost u pjesmi Djetešce nam se rodilo obasjala je naša srca.

I staro i mlado uz zvukove glazbe voli zaplesati. Stariji se vrate u mladost, a mladi budu bar na trenutak stariji i važni. Uz ples naših trećaša prepustili smo se zvucima zvončića.

Radost iščekivanja i svoju božićnu čestitku poklonili su nam četvrtaši pjesmom Božić dolazi, a Antonia, Bruna i Fani pozdravile su nas svojom rasplesanom božićnom čestitkom na samom početku programa.

Učenica 7. razreda Jelena Ostojić na klavijaturama skladbom Somewhere in my memory i učenica 5. razreda Barbara Blagdanić na gitari skladbom Šansoneta povele su nas stazom sjećanja na sve nezaboravne božićne uspomene.

U ovo smo predbožićno vrijeme svi tako sretni i veseli, a radost Božića prenijela nam je svojim plesom i plesna skupina Dica otoka Pašmana.

Božić je i vrijeme darivanja, vrijeme sretnih trenutaka u krugu obitelji, vrijeme radosti i ispunjenih želja. U tom radosnom duhu zbor naše škole izveo je  pjesmu Fritula uz pratnju učenice 8. razreda Laure Škontra na klavijaturama.

Do iduće godine i nove božićne čarolije pjesmom zbora Joy to the world zaželjeli smo svima sretan i blagoslovljen Božić.

Ugođaj s koncerta možete pogledati u galeriji fotografija OVDJE.