Pobjednici nagradne igre „S tatom video snimi – nagradu zabavnu primi“
Autor: Ivan Hrabrov, 27. 11. 2020.

U četvrtak, 26.studenog 2020.g., ravnatelj škole Ivan Hrabrov i voditeljica školskog projekta „Tate za 5“ Ivana Medić održali su sastanak preko aplikacije Zoom s povjerenstvom za odabir pobjednika nagradne igre „S tatom video snimi – nagradu zabavnu primi!“ Zadatak je bio osmisliti zabavnu aktivnost za djecu i očeve te snimiti video uradak u trajanju do dvije minute koji će biti promotivni video za njihovu ideju.

Povjerenstvo su činile: 1. predsjednica povjerenstva Milena Ramov, stručna voditeljica javne ustanove Park prirode Telašćica, 2. prva članica povjerenstva Franka Troskot, ravnateljica Gradskog društva Crvenog križa Biograd na Moru te 3. druga članica povjerenstva Tihana Mičić, stručna suradnica izdavačke kuće Školska knjiga.

Članice povjerenstva su prije sastanka dobile popis prijavljenih natjecatelja te videa. Na sastanku su usmeno iznijele bodove za sve prijavljene, a zatim smo nakon zbrojenih bodova saznali pobjednike nagradne igre.

Pobjednici su:

PRVO MJESTO:

„PALAČINKA ZA 5, KULINARSKO NATJECANJE“ - Tolja, Luka (6.r.) i Nedjeljko

DRUGO MJESTO: drugo mjesto s istim brojem ukupnih bodova dijele

„RUKOTVORINE OD DRVA“ - Pedišić, Petra (7.r.) i Božidar i

„RADNE AKCIJE I MALA SVIĆA“ - Ugrinić, Toni (7.r.), Lovre (5.r.) i Robert

TREĆE MJESTO:

„KUĆICA ZA KORNJAČE“ - Jureško, Matija (4.r.) i Zdenko

Pobjednici će uskoro biti osobno kontaktirani vezano uz preuzimanje nagrade. Luka i njegov tata su osvojili dron i nadamo se da će preletjeti ponekad iznad naše škole te nam poslati koju fotografiju ili video. Petra, Toni i Lovre su osvojili svaki po jednu karticu za CineStar kina u vrijednosti od 400,00 kn te ih očekuje druženje i gledanje filmova s tatama. Našeg Matiju i njegovog tatu Zdenka očekuje pregršt zabave uz komplet društvenih igara.

Članice povjerenstva su detaljno proučile svaki video i promislile gotovo svaki kriterij koji bi poslužio što poštenijem odabiru. Svi su se složili da je izbor bio jako težak.

Ovo je njihov osvrti na sudjelovanje u radu povjerenstva:

„Velike pohvale svima koji se odazvali ovom zadatku i zaista je bilo teško od svih izvrsnih videa donijeti odluku koja su to tri najbolja. Pohvale svoj djeci, a posebno njihovim očevima koji su odlučili sudjelovati u radu škole, što još uvijek,  barem kod nas na otocima nije uobičajena praksa. Kao član povjerenstva smatrala sam da predložene radionice u sebi trebaju imati komponentu održivosti, zabave, i prije svega edukacije. Pobjednici ovog natječaja su po meni iznjedrili zaista kreativne  aktivnosti u čijoj će provedbi vjerujem jednako uživati djeca i njihovi očevi. Neki od njih će se možda po prvi puta i naći u situaciji da rade nešto što se do sada nije smatralo očevom ulogom  i vjerujem da će baš to uvesti mnoštvo zabave i zajedničkog rada kod realizacije pobjedničkih aktivnosti.“

„Odabir i bodovanje video uradaka nije bio nimalo lagan pošto smo uz sve ostale kriterije morali misliti i o tome može li se snimljena i osmišljena aktivnost prenijeti u aktivnosti projekta za sljedeću godinu. Neki video uradci su imali super aktivnost, ali nedovoljno mašte u pripremi istih. Pozdravljam uloženi trud svih sudionika, a da nismo imali lak zadatak dokazuje i to da se drugo mjesto dijeli.“

„Za video Palačinke za pet sam se odlučila jer zrači optimizmom i veseljem. Vidi se da je uložen izniman trud u naizgled jednostavnu ideju. Također, pokazali su veliku hrabrost upustiti se u "ženska posla". Uvriježeno je mišljenje većine (još uvijek) da postoji podjela muških i ženskih poslova. Pohvala za hrabrost, trud i recept! Gospodin Zdenko i Matija su nam pokazali kako zajedno možemo od malih stvari napraviti nešto veliko. Družeći se, izradili su kućicu za kornjače. To sutra može biti kutija za bilo koju životinju koja treba pomoć.  Mislim da bi se takav projekt mogao lijepo provesti unutar vaše škole. Već mogu i zamisliti kako bi izgledale vaše kućice za ptice u školskom vrtu. Ovim putem želim zahvaliti što ste me odabrala da sudjelujem u vašem projektu. Bilo mi je iznimno teško odabrati, ali mislim da smo na kraju nekako podjednakih razmišljanja. Ne preostaje mi ništa nego čekati poziv na palačinke. Po muškom receptu, iz muške ruke, sigurno će biti baš za 5!“

NAGRADNA IGRA JE ZAVRŠNA AKTIVNOST PROJEKTA „TATE ZA 5“ U OVOJ ŠKOLSKOJ GODINI. JOŠ JEDNOM SE ZAHVALJUJEMO SVIMA KOJI SU PRIDONIJELI TOME DA SE PROJEKT OSTVARI! VESELIMO SE DRUGOJ ŠKOLSKOJ GODINI I NOVIM ISKUSTVIMA!