« Ožujak 2024 »

Valentinovo
Autor: Mladen Palić, 24. 2. 2016.

Opet nam je stigao mjesec ljubavi koji je u našoj školi postao najdraži i najomiljeniji mjesec u godini. Bogati je program donio za svakoga po nešto: film, ljubavna pošta, literarni natječaj…

Uoči Valentinova 12. veljače učenice 8. razreda Ana Belić, Petra Lukačić, Lucia Mađerić i Lea Šandrić podijelile su pristigla pisma učenicima 1.-8.r. koji su ih s ljubavlju pisali i ukrašavali cijeli tjedan. Naš veliki crveni poštanski sandučić  i ove je godine bio pun. Razveselili smo drage osobe i prijatelje lijepim riječima i izmamili osmijeh na njihova lica. Djelić atmosfere s podjele pisama možete pogledati u galeriji fotografija.

Učenici 7. i 8. razreda mogli su uživati u filmu Duh, američkoj romantičnoj akcijskoj fantaziji iz 1990. To je priča o ljubavi koja je toliko jaka da ju čak ni smrt ne uspijeva prekinuti.

Kao što je Sam rekao Molly (likovi u filmu): To je nevjerojatno, Molly - i kad umreš, svu ljubav i dalje nosiš u sebi..

Na samom kraju događanja u mjesecu ljubavi ostaje nam školski natječaj za (Ne)običnu ljubavnu pjesmu koji se u organizaciji naše knjižnice održava četvrtu godinu zaredom. Ove je godine odaziv bio velik, zato žiri nije imao nimalo lagan zadatak. Od pjesama pristiglih na natječaj knjižničarka i nastavnica hrvatskoga jezika sljedeće su pjesme proglasile najboljima: prvu je nagradu odnijela Maja Jureško (5.r.) s pjesmom Ljubav, drugo mjesto zauzele su Zara Bačić i Katarina Jureško (4.r.) zajedničkom pjesmom Što je ljubav, a treće mjesto pripalo je Iris Ugrinić  (4.r.) za Bajkovito Valentinovo. Njihove pjesme potražite u prilogu. Čestitamo nagrađenima i zahvaljujemo na uloženom trudu svima koji su sudjelovali.

Na samom kraju donosimo savjet svima vama koje je pogodila ljubavna bol:

„Kad se smota i prelije čokoladom, ljubav boli mnogo manje.“ (Mladen Kopjar)

Priloženi dokumenti:
LJUBAV.docx (605.45 KB)